ThermoShield Interieur

Odolný vnitřní nátěr

Nátěr ThermoShield Interieur je založený na funkci termokeramické membrány. Je vhodný pro téměř všechny podklady v interiéru. Z jeho vlastností vyplývá široká škála použití na vnitřních omítkách a přínos ve zlepšené tepelně energetické bilanci místností.

Dobrý pocit a příjemná tepelná pohoda v místnosti jsou ovlivněny celkovou atmosférou. ThermoShield Interieur k tomu přispívá ve značné míře, neboť díky svým v praxi ověřeným vlastnostem, příjemné a pohodové klima významnou měrou spoluvytváří. Nátěr je kromě toho velmi vhodný pro místnosti, které jsou vystavené zvlášť vysokým zatížením, např. gastronomické provozy, hotely a restaurace, nemocnice, veřejné budovy, průmyslové a sportovní haly, školy, atd.

Základní vlastnosti ThermoShield Interieur

  • Pohodové klima v kterémkoliv ročním období
  • Příjemný chlad i v létě a bez klimatizačního zařízení
  • V zimě šetří náklady na topení a přispívá k tepelné pohodě
  • Brání tvorbě plísní
  • Snadno se udržuje a je dekorativní

Použití ThermoShield Interieur

Používá se hlavně jako vnitřní nátěr. Aplikovatelný na vápenocementové omítky, sádrokarton, beton, cihlu a dřevo.

Složení

pojivo – vysoce elastická akrylátová pryskyřice

plnivo – keramické duté mikrokuličky (uvnitř obsahující inertní plyn)

barviva – běloba na bázi oxidu titaničitého, popřípadě další barevné pigmenty

 „Klimatizační zařízení“ ThermoShield Interieur šetřící energii pro léto

Obecně platí, že v létě je vzdušná vlhkost vyšší než v zimě. ThermoShield Interieur díky své difúzní otevřenosti v létě nasává vlhčí vzduch a jemně ho transportuje do stěny. Stěna se během zimy stala sušší a může tedy nerušeně vlhkost vzduchu přijímat. Keramický nátěr tak ochlazuje vaše stěny, stejně jako se v létě ochlazuje vaše pokožka pocením. Stěny vydávají osvěžující chlad, díky čemuž je pobyt v budově příjemný po celý den i při vysokých venkovních teplotách. Výsledek: spánek, při němž si skutečně odpočinete, a více energie během dne. Aby se zaručil stálý přísun vlhkosti i z venkovního vzduchu, mohou se okna v létě nechat klidně otevřená.

Rovnoměrné rozložení tepla v místnosti s ThermoShield Interieur

Horká hlava a studené nohy, a to při naplno puštěném topení – kdo by neznal tento častý pocit typický v zimních měsících? Termokeramická membrána ThermoShield Interieur se stará o rovnoměrné rozložení tepla v místnosti. Teplotní rozdíl mezi podlahou a stropní částí tak může činit méně než 2°C. Současně se zabrání tvorbě kondenzátu na stěnách a tvorbě plísní. Může se též omezit větrání, při němž draze získané teplo doslova vyletí oknem.

Lepší rozmístění tepla v místnosti s nátěrem ThermoShield Interieur

Lepší rozmístění tepla v místnosti s nátěrem ThermoShield Interieur

Stěny opatřené nátěrem ThermoShield Interieur vytvářejí velký keramický povrch, a proto působí během studených měsíců podobně jako kachlová kamna, která vyzařují své příjemné teplo do místnosti. Keramické duté kuličky, které jsou obsažené v nátěru ThermoShield Interieur, vedou teplo jako „minikachlíky“. Nátěr díky svým vlastnostem a značně zvětšenému povrchu stěn rychle a dobře rozvádí sálavé teplo od tepelného zdroje do vzdálenějšího povrchu stěn a stropů. Tyto nyní mnohem rovnoměrněji „sálají“ teplo do pokoje. Současně se „vytáhne“ nadměrná vlhkost ze stěn a předá se do vzduchu. To je rozhodující pro izolační efekt, neboť suché stěny izolují mnohem lépe než vlhké.

Vychladnuté prostory, např. po návratu z cest, se rychleji ohřejí. A při nepřetržitém provozu můžete pak vaše topení značně zredukovat.

Z praxe je bezpečně doloženo, že tak lze ušetřit přes 30% nákladů na vytápění.

ThermoShield Interieur: regulace vlhkosti v místnosti

Keramická dutá tělíska (bubbles) v nátěru ThermoShield Interieur obsažená, jsou ve speciálním pojivu podobném barvě. Toto pojivo reaguje na stále se měnící obsah vlhkosti ve vzduchu v místnosti při běžném denním životě a absorbuje přebytečnou vlhkost. ThermoShield tak řídí veškerý obsah vlhkosti v místnost. Podobné vlastnosti jsou známé u textilie GoreTex® nebo vláken SympaTex®. Cítíte se dobře, protože jste obklopeni membránou propouštějící vlhkost, místo abyste se potili v hermeticky uzavřeném „igelitovém sáčku“.

Systém membrán je nastavený tak, že se vlhkost vzduchu v místnosti pohybuje kolem optimálních 55 %. Aby se zabránilo tropickému klimatu v místnosti, postačí mnohem kratší fáze větrání a přesto bude vlhkost a teplota ve velmi přijatelné rovnováze. Čistý, optimálně zvlhčený vzduch usnadní dýchání. Stručně řečeno: panuje pohodové klima.

ThermoShield Interieur je zvlášť vhodný pro alergiky a astmatiky, neboť neuvolňuje žádné známé alergeny. Nedochází ani k zatěžování vzduchu v místnosti, protože nátěr je bez emisí. Slabý zápach při aplikaci zmizí velmi rychle.

Stěny jako čerstvě renovované

ThermoShield Interieur přispívá k tomu, že natřené stěny v místnosti vypadají dlouhou dobu také při vysokém namáhání jako nové. Rovnoměrné rozložení tepla snižuje cirkulaci vzduchu, přičemž dochází k menšímu víření prachu. Keramická charakteristika povrchu ošetřeného zdiva neumožňuje vznik elektrostatického náboje a brání chemickému spojení s prachovými částicemi. Stěny se tak mnohem méně špiní. Navíc je tento povrch omyvatelný.