Termoizolační omítky ETG

  • Nevyžadují armování
  • Vysoká paropropustnost (0,34 mgh*Pa*m)
  • Hydrofobní
  • Tepelněizolační
  • Ekologicky bezpečné
  • Nehořlavé
  • Zajišťují hydroizolaci, tepelnou a zvukovou izolaci obvodových konstrukcí

Termoizolační omítkové směsi ETG, jsou suché směsi, které po smíchání s vodou vytvářejí směs vynikající plasticity s vysokou úrovní adheze. Jsou vhodné k izolaci stěn, podlah a střech domů proti úniku tepla, vlhkosti a hluku. Termoizolační omítkové směsi ETG sestávají z 99% z anorganických látek, což je dělá ekologicky nezávadnými – to dovoluje použití omítkových směsí ETG nejen na vnějších, ale také vnitřních konstrukcích. Termoizolační směsi ETG jsou nehořlavé.

Termoizolační směsi ETG zabezpečují ekonomickou úsporu až 40% a ochranu budovy proti povětrnostním vlivům. Zabraňují úniku tepla směrem ven v chladném období během roku, čímž snižují náklady na vytápění a v létě zabezpečují tepelnou pohodu v místnosti. Díky svým vodoodpudivým vlastnostem a schopnosti „dýchat“, tepelněizolační směsi ETG napomáhají včasnému odstranění vlhkosti, čímž zabraňují vzniku plísní a hub na povrchu stěn a ve vnitřní konstrukci, vytvářejí tím zdravé a bezpečné klima uvnitř místnosti.

Termoizolační směsi ETG neobsahují karcinogenní látky a jsou bezpečné pro člověka a jeho okolí.

Základem tepelněizolačních směsí ETG jsou granulované křemičité kuličky, které se vyznačují nejvyšším koeficientem pevnosti, nízkou úrovní nasákavosti, jsou bezpečné z požárního hlediska a mají tepelněizolační vlastnost.

Oblast použití omítkové směsi ETG

Tepelněizolační omítková směs ETG se používá jako izolace proti únikům tepla, vody, zvuku a na vyrovnání obvodových konstrukcí z lehčených betonů., pórobetonových tvárnic, cihel, kovových konstrukcí a dalších materiálů z vnější i vnitřní strany. Síla vrstvy omítkové směsi se pohybuje od 5 do 100 mm.