Co je ThermoShield?

ThermoShield jsou termo-reflexní nátěrové hmoty s endotermickým efektem dostupné v mnoha barevných odstínech připravené k okamžitému použití. Nátěry ThermoShield mají široké spektrum využití převážně ve stavebnictví. Je možné je aplikovat na téměř všechny druhy podkladů jak v exteriéru tak v interiéru. Jedinečné vlastnosti nátěrů ThermoShield se starají o optimální tepelnou pohodu a příjemné klima ve všech budovách. Pomáhají šetřit náklady na vytápění i klimatizaci a velmi účinně chrání fasády a střechy před škodlivými vlivy různých povětrnostních podmínek.

  • Nátěry ThermoShield jsou dostupné ve více než 4 000 barevných odstínech a jsou barevně stálé.
  • Nátěry ThermoShield jsou vhodné pro aplikaci do interiérů a exteriérů obytných domů, historických objektů a technologických zařízení.
  • ThermoShiled zabraňuje vzniku a růstu plísní a řas.
  • Nátěry ThermoShield díky svým vlastnostem významně zabraňují stárnutí a zvětrávání stavebních konstrukcí.
  • ThermoShield je nehořlavý, voděodolný a ekologicky nezávadný.
  • ThermoShield má velmi vysokou trvalou odrazivost – zpět do prostoru odráží až 86% slunečního záření. Prokazatelně snižuje náklady na energie – v zimě na topení (až o 29%) a v létě na klimatizaci.

Specifické vlastnosti ThermoShield

ThermoShield plní funkci termo-keramické membrány, která zajišťuje, že nátěr je variabilně difúzně otevřený a zabraňuje vodě a vzdušné vlhkosti pronikání do podkladu, zároveň ale umožňuje její odpařování, takže na podkladech s absorpční a difúzní schopností reguluje vlhkost podkladu a tím zvyšuje tepelný odpor celé konstrukce.

Princip funkce ThermoShield

Termo-reflexní nátěry ThermoShield obsahují mikrokeramické kuličky, které obsahují inertní plyn a mají tak nezanedbatelné tepelně-izolační vlastnosti, ale především zabezpečují vysokou odrazivost slunečního záření. Vysoko elastická akrylátová živice ve spojení s mikrokeramickými kuličkami zamezují atmosférické vodě v pronikání do podkladu, současně však při poklesu vzdušné vlhkosti na běžnou úroveň umožňují odpaření vodní páry, která je obsažená v konstrukci. Nátěry ThermoShield působí jako membrána, která podporuje rychlé odpařování nadměrné vlhkosti z podkladu (princip GORE-TEX). Snížením obsahu vlhkosti konstrukce o pouze 1% lze zvýšit tepelnou izolační schopnost stavebního materiálu o 10%.

 

Schéma membrány

schema-11

Jak ThermoShield šetří vaše peníze v létě

Aplikací nátěrů ThermoShield se ze stavební konstrukce postupně transformuje vlhkost, kterou zdivo absorbovalo po celou dobu. Ošetřený plášť se přitom chová podobně jako lidská kůže: je paropropustný, ale voděodolný. Při difúzním odpařovaní se z povrchu stěny odebírá teplo. Vnitřek budovy se tak účinně zbavuje nadbytečného tepla. Povrch budovy ošetřený nátěrem ThermoShield odráží až 85% slunečného záření. Nedochází k přehřívání pláště budovy a tím zejména v letních měsících k citelnému přehřívání interiéru. Zabezpečí tak pohodu při pobytu a sníží náklady na klimatizaci.

schema-17

Jak ThermoShield šetří vaše peníze v zimě

Je známé, že jen suchý plášť stavební konstrukce v zimě hřeje. Zdivo se postupně vysušuje a získává tak lepší tepelné izolační vlastnosti a vyšší schopnost akumulovat teplo. Stává se tak „zásobníkem“ tepla. Budova potřebuje menší topný výkon, protože zásobník – zdivo je dostatečně naplněné a jen se postupně vyprazdňuje. V interiéru je evidentní pocit oteplení, zvýšením tepla obvodových stěn, tedy rovnoměrné rozmístění tepla po stěnách a stropě. Z toho vyplývá vyšší komfort bydlení při nižším topném výkonu.

schema-27

 

Termo-keramické nátěrové hmoty ThermoShield chrání Váš dům, Vaše zdraví i Vaši peněženku.